H2E TEHNOLOGIJA
Revolucionarni plin koji poboljšava vaše iskustvo vožnje
H2E profesionalni stroj za čišćenje ugljika
Jedinstvena tehnologija proizvodnje plinovitog vodika
Osnovne prednosti H2E tehnologije
Učinci jedinstveno dizajniranog H2E uređaja i tehnološki najnaprednijeg sustava su lakša izmjena radnog materijala i potpunije izgaranje goriva u kompresijskom prostoru.
Zahvaljujući tome dobivamo: dulje- dugotrajan motor, smanjenje troškova održavanja, manja emisija štetnih ispušnih plinova (do 75%) i smanjenje potrošnje goriva (do 15%). Napredni H2E tretman smanjuje naslage ugljika kako bi se obnovila snaga/okretni moment motora i smanjilo trenje. Sve to dovodi do ravnomjernijeg ubrzanja i ljepšeg doživljaja vožnje.
VODIK I KISIK
Razvijamo tehnologiju koja omogućuje proizvodnju vodika i kisika ponovljive kvalitete bez obzira na uvjete u kojima se sustav nalazi. Kako svaki motor s unutarnjim izgaranjem zahtijeva različite parametre, razvili smo sustav koji se stalno prilagođava na temelju povratnih informacija, kako bi se postigao maksimalan učinak / korist H2E dekarbonizacije motora.
Inovativno
Tehnologija za obradu motora s unutarnjim izgaranjem vodikom i kisikom za smanjenje štetnih emisija ispušnih plinova i smanjenje troškova rada
PATENTIRANA TEHNOLOGIJA
Na temelju patenta WO2019132684 razvijeni su industrijski strojevi namijenjeni proizvodnji vodika i kisika, čime se na neinvazivan način potiče atmosfera u kojoj se odvija razgradnja naslaga ugljika u kompresijskom prostoru i ispušnom sustavu motora. - MODULARNI UREĐAJ I POSTUPAK ZA PROIZVODNJU PLINOVA VODIKA I KISIKA KOJE SE MOGU PONOVITI KVALITETNO
INOVATIVNO
Upravljačka ploča u obliku procesne Android aplikacije. Putem Bluetooth veze omogućuje povezivanje stroja sa „cloud“ (bazom podataka), što je potrebno za postizanje optimalnih rezultata na tretiranom motoru, ali i poboljšanje parametara prema patentiranom postupku.
Sofisticirana elektroliza kojom se postižu maksimalni rezultati
H2E tehnologija je modularni sustav koji postiže optimalne uvjete za elektrolizu vode kako bi se dobila maksimalna učinkovitost njenog proizvoda. H2E nije samo drugo ime za plin dobiven elektrolizom vode. Stručnjaci koji stoje iza H2E posjeduju veliko znanje i iskustvo koje je pretočeno u potpuno novu tehnologiju za proizvodnju plina vodika i kisika ponovljive kvalitete i njezinu primjenu.
Velik broj talentiranih stručnjaka intenzivno radi na istraživanju i razvoju H2E tehnologije s velikim entuzijazmom, uz veliku podršku znanstvene zajednice i brojnih stručnjaka. Ogroman potencijal tehnologije iz kojeg se može stvoriti cijeli niz novih, gotovo revolucionarnih proizvoda, dovoljan je motiv za daljnji rad.
Rješenje prethodnih problema
Tehnički problem koji se rješava H2E tehnologijom sastoji se u sljedećem: kako konstrukcijski riješiti modularni elektrolizer koji omogućuje jednostavno i jednostavno pravilno spajanje stekova ćelija s ciljem optimizacije kapaciteta uređaja bez utjecaja na kvalitetu plina, u kako bi se postigao učinkovit proces elektrolize koji proizvodi vodik, kisik ili neki drugi produkt kao produkt elektrolize optimalne kvalitete i količine prilagođene potrebama potrošača.
Kako upravljati trajanjem postupka povremenog tretmana potrošača, pri čemu se postupak upravljanja temelji na regulaciji oblika i jakosti električne struje elektrolizera na temelju podataka iz baze podataka ili putem povratne sprege iz potrošača do regulatora produktivnosti, odnosno kako postići ponovljivu kvalitetu rada elektrolizera, neovisno o promjenjivoj električnoj vodljivosti, na koju utječu: razina elektrolitičke otopine, broj ćelija, materijal od kojeg izrađene ćelije, razmak između elektroda, kemijski sastav otopine itd., a koji ima analogni mjerač razine tekućine u elektrolizeru.
Patentirani uređaj i postupak za elektrolizu vode
Bit izuma je konstrukcija elektrolizatora koja omogućuje proizvodnju plinovitog vodika i/ili kisika postupkom u kojem se zadani oblik i jakost struje mogu održavati i ponavljati, neovisno o električnoj vodljivosti elektrolizatora, broj hrpa ćelija i broj ćelija u hrpi.
Suština izuma je da se proces napajanja elektrolizera ostvaruje regulatorom proizvodnje koji upravlja kvalitetom i količinom proizvedenog plina povratnom spregom o učinkovitosti za određenu vrstu potrošača, pri čemu prikupljeni podaci iz u tu svrhu koriste se povratna sprega ili iz informacijske baze.
Regulator produktivnosti
Upravljanje elektrolizom pomoću regulatora produktivnosti omogućuje korištenje otopina s povećanom koncentracijom elektrolita, a istovremeno je moguće koristiti minimalne koncentracije elektrolita za duži radni vijek elektroda i duži servisni interval, jeftinije materijale od kojih su izrađene elektrode u slučajevima kada je u elektrolizeru ugrađen grijač ili je temperatura okoline uvijek iznad nule, uz napomenu da je na taj način elektrolizer postao znatno otporniji na niže temperature okoline, odnosno ledišta je snižen, što je inače veliki problem kod većine elektrolizatora koji se danas koriste.
Modularne komponente
Suština izuma ogleda se u tome da se prema inventivnoj ideji konstruira modularni elektrolizer koji se sastoji od jednog ili više spremnika od kojih jedan može sadržavati kućište suhog filtra, a moduli su konstruirani tako da osiguravaju samostalni rad. podrška i jednostavna montaža hrpa ćelija, čiji se broj prilagođava zadanom kapacitetu proizvodnje.
Kod ovakvog tipa integriranih spremnika koji se nalaze unutar uređaja, dodatne instalacije (crijeva, cijevi, konektori i sl.) koje su inače dio sličnih elektrolizera, a koje stvaraju mogućnost istjecanja elektrolita, značajno povećavaju veličinu uređaja i zahtijevaju dodatne izbjegavaju se nosači ili kutije za njihovu ugradnju. postavljanje kao i posebna montaža.
Modularni podsklopovi
Suština izuma je da konstrukcija uređaja prema izumu omogućuje jednostavno i lako spajanje nizova ćelija, koji se postavljaju serijski, paralelno ili kombinirano prema potrebnom kapacitetu i projektiranoj snazi elektrolizatora.
Integrirani filter za vodu
Novina izuma je što je kućište filtra ugrađeno u spremnik na način da automatski odvaja kondenzat koji se poput vrlo malih količina elektrolita vraća vertikalnim kanalima između spremnika i kućišta filtra.
Analogna kontrola razine
Suštinu izuma predstavlja i činjenica da je na spremniku prikazan analogni mjerač s preglednom skalom na kojoj su prikazani minimum i maksimum, a raspon između minimalne i maksimalne razine elektrolita koncipiran je na način da promjene razine elektrolita u tom rasponu minimalno utječu na karakteristike elektrolizatora.
Osvijetljen i jasan prikaz razine
Novina izuma je i činjenica da je analogno mjerilo s preglednom ljestvicom izrađeno kao osvijetljena ploča s matiranim poljima koja pri osvjetljavanju reflektiraju svjetlost koja prolazi kroz elektrolit tako da je površina spoja tekuće i plinovite faze jednaka. jasno ocrtane i lako vidljive, što je važno za češću kontrolu razine elektrolita.
"PROPORCIJE ĆELIJE" koje neutraliziraju promjenjivu koncentraciju
Naravno, značajna novost izuma je i konstrukcija ćelije, koja je izrađena tako da je odnos visine i debljine brtvila, u odnosu na efektivnu površinu elektrode koja sudjeluje u elektrolizi, takav da neutralizira povećanje električne vodljivosti uslijed smanjenja razine elektrolitičke otopine.
Funkcionalnost filtera za vodu
Posebno se ističe da filter za vodu proizvodi plin ujednačene vlažnosti i temperature, a konstruiran je kao još jedan modul unutar sklopa i spojen na način da prilikom hlađenja uređaja prirodni podtlak u elektrolizeru automatski povlači destiliranu vodu. s primjesama elektrolita iz plina. što rezultira manjom potrošnjom vode, automatskim ispiranjem filtera za vodu i održavanjem konstantne koncentracije elektrolitske otopine tijekom servisnog intervala.
Sigurnosni membranski čep
Novost je da je filtar za vodu konstruiran na način da kroz čep sigurnosne membrane sigurno ispušta tlak nastao eksplozijom plina u plinskoj fazi filtra te ujedno sprječava prodor povratnog plamena u elektrolizator.
Rad pod pritiskom i funkcija promjenjivog tlaka
Posebno se ističe da elektrolizer podnosi povećanje tlaka jednostavnom ugradnjom prigušnice ili ventila između spremnika i filtra za vodu, posebice u slučajevima potrebe za pulsnim doziranjem plina u primjenama gdje je kratkotrajno povećanje intenziteta izgaranja odn. na taj se način postiže učinkovitije oslobađanje mjehurića plina s površine elektrode. Ovo je vrlo važno u primjenama gdje je potrebna proizvodnja plina veća od nominalne, odnosno kada je potrebno kroz uređaj propustiti jačinu električne struje veću od nazivne za određenu korisnu površinu elektroda.
Osigurana produktivnost
Suštinu izuma predstavlja činjenica da se prema izumu jakost i oblik električne struje elektrolizera reguliraju regulatorom elektrolizera, čime se rješava problem promjenjive kvalitete produkta elektrolize i stabilan rad elektrolizera.
Neutralizirani nestabilni napon
Posebno se ističe da se napajanjem elektrolizera zadanim oblikom i jakošću struje u potpunosti eliminira ovisnost elektrolize o naponu izvora električne energije, što je posebno važno kada se zna da se elektrolizeri ponašaju drugačije od ostalih potrošača, jer strujno-naponska karakteristika im je izrazito nelinearna, što je inače osobito karakteristično za elektrolizere sa zanemarivim strujnim gubicima. Također je poznato da utjecaj naponskog praga elektrolize uvjetuje postojanje naponskog praga elektrolizatora ispod kojeg je struja elektrolizatora vrlo mala, a iznad praga elektrolizatora relativno male promjene napona bitno utječu na struju elektrolizatora.
Mogućnost optimizacije snage elektrolizera i optimalnog iskorištenja električne energije
Ono što predmenti elektrolizer bitno razlikuje od usporedivih elektrolizera je konstrukcija po kojoj su spremnici i filteri integrirani, što omogućuje modularnost i ponovljivost, što uz postupak upravljanja koji izvlači optimalnu kvalitetu dovodi do optimizacije njegovih dimenzija bez utjecaja na rezultat. Tehničko rješenje predmetnog elektrolizera i postupak njegove primjene dovodi do toga da je dovoljna znatno manja količina aditiva, a samim time i znatno manja uložena snaga i manje dimenzije.
Ravnomjerno i učinkovito odvođenje topline (hlađenje)
Suština izuma je također da se, prema ideji autora, skidanje temperature najučinkovitije i ravnomjernije postiže korištenjem zrakom hlađenih elektroda, jer se ovo rješenje pokazalo najpraktičnijim jer se ne povećava broj elemenata strujnog kruga, a u ovom slučaju ćelije su jednostavno spojene na isti način kao u verzijama gdje hlađenje nije potrebno.
Ključne funkcije kontrolera produktivnosti
U odnosu na do sada autoru poznata tehnička rješenja, primjena elektrolizatora upravljanog regulatorom jakosti i oblika struje ima nekoliko prednosti od kojih su neke navedene u nastavku:
- regulacijom struje elektrolizera postignuto je da promjene električne vodljivosti elektrolizera uslijed promjena temperature, pada napona na vodovima, kao i promjena koncentracije elektrolitske otopine više ne utječu na intenzitet Trenutno
- elektrolizatori, koji reguliraju proizvodnju plinovitog vodika i/ili kisika na način opisan u izumu, imaju znatno širi raspon primjene u različitim temperaturnim uvjetima, što predstavlja značajan ograničavajući faktor za sve druge vrste uređaja ove vrste
- izmjenično napajanje nizova ćelija omogućuje da jedan regulator produktivnosti napaja dva ili više nizova ćelija, tako da regulator produktivnosti, u slučajevima kada se skup napaja nizom impulsa određenog perioda, pri čemu impuls traje manje od 50% vrijeme razdoblja, omogućuje izmjenično napajanje dvaju ili višestrukih nizova ćelija, tako da su oba niza pulsirajuća unutar jednog razdoblja niza impulsa, što rezultira time da se svi nizovi napajaju istim nizom impulsa, pri čemu su ti nizovi pomaknuti jedan u odnosu na drugi trajanjem jednog impulsa
Način rada
Značajno je da se kod povremenih aditiva, radom elektrolizera upravlja na način da kvaliteta i količina aditiva, uz optimalan način rada potrošača, imaju ključnu ulogu u optimizaciji trajanja postupak. Treba napomenuti da se podaci o načinu rada sličnih potrošača tijekom tretmana potrošača već nalaze u bazi podataka i da regulator produktivnosti na temelju njih ili povratnih informacija dodjeljuje način rada potrošaču. Ukoliko komunikacija između potrošača i regulatora produktivnosti nije omogućena, načinom rada potrošača upravlja operater na temelju informacija koje dobiva putem centrale, a koje određuje regulator produktivnosti na temelju parametara o potrošaču dobivenih putem povratne sprege ili iz baze podataka.
H2E Softver
IT rješenja
Internet of things
H2E softverska mreža kao srce glavnog projekta ima značajan učinak za ovu novu tehnologiju korištenjem modernih IT rješenja i pružanjem alata koji H2E tehnologiju čine jedinstvenom i pouzdanom za krajnje korisnike. H2E mreža (softver) operaterima će olakšati korištenje stroja, a uz pomoć suvremenog koncepta IoT (Internet of Things) sustav će automatski odrediti najoptimalnije parametre postupka (trajanje postupka, kvalitetu i količinu plin) za agregat (motor) auta krajnjeg korisnika.